Zmiany w procedurze przyprowadzania i odbierania dziecka w okresie pandemii COVID-19

W Procedurze  przyprowadzania i odbierania dziecka oraz funkcjonowania  Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku w okresie pandemii  COVID-19  zostały wprowadzone następujące zmiany:

II. Przyprowadzanie i odbieranie dziecka z przedszkola:

1)     pkt.1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 22, 25 , 26 otrzymują brzmienie:

1. Dziecko należy przyprowadzać do przedszkola w godzinach od 6.00 do 8.30.
  2. Dzieci przyprowadzane są wyłącznie wejściem od strony przedszkola

w wyznaczonych i zdeklarowanych przez rodzica godzinach (załącznik nr 2).

1. Dziecko przyprowadzone po 8.30 nie będzie przyjęte do przedszkola.
  2. Rodzic oczekując z dzieckiem przy wejściu do przedszkola, ma zakryte usta i nos, dzwoni dzwonkiem przy drzwiach informując o przyprowadzeniu dziecka, czeka na pojawienie się pracownika przedszkola

5.            Rodzic/opiekun  prawny dziecka  może wejść z dzieckiem/dziećmi wyłącznie do szatni przedszkolnej  (jednocześnie w szatni może przebywać  4 rodziców/opiekunów prawnych) z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk) oraz z zachowaniem obowiązującego dystansu społecznego.

6.            Rodzic/opiekun prawny dziecka sprawnie przebiera i przekazuje dziecko pracownikowi przedszkola  w szatni przedszkolnej i  niezwłocznie opuszcza teren placówki.

1. Rodzic/opiekun prawny oczekujący w kolejce na przekazanie dziecka pracownikowi zobowiązany jest zachować wyznaczoną 1,5 metrową odległość między rodzicami jak
    i w stosunku do innych dzieci. Bezpośrednio w strefie wspólnej – szatni przedszkolnej może znajdować się tyko z jeden z rodziców i dziecko/dzieci (maksymalnie 4 osoby dorosłe z dzieckiem/dziećmi). Podczas oczekiwania na wejście do placówki dziecko nie biega po placu, czeka przy rodzicu.
  2. Przed wejściem do placówki rodzic zdejmuje dziecku maseczkę z twarzy
    i zabiera ją ze sobą (w razie pozostawienia maseczki dziecka w placówce, zostaje  ona wyrzucona).
  3. Pracownik przedszkola zabezpieczony w środki ochrony osobistej, odbiera dziecko od rodzica/opiekuna prawnego z szatni przedszkolnej a następnie zaprowadza go do sali.
  4. Rodzic/opiekun prawny przyprowadza do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych oraz bez objawów alergii.
  5. Dziecko chore nie zostaje przyjęte do przedszkola.
  6. Temperatura dziecku będzie mierzona w przypadku, kiedy pracownik placówki/nauczyciel u dziecka zauważy niepokojące objawy takie, jak:  katar, kaszel, duszności, biegunka, podwyższona temperaturę powyżej 37,8 º C (zgoda rodzica na pomiar temperatury znajduje się w załączniku nr 2).
  7. Dziecko odbierane jest od rodzica przez pracownika, rodzic po przekazaniu dziecka pracownikowi bezzwłocznie opuszcza teren placówki.
  8. Pracownik po odebraniu dziecka od rodzica zaprowadza je do łazienki, następnie dziecko myje dłonie mydłem, potem  zostaje  zaprowadzone do swojej sali i przekazane opiekunowi grupy.
  9. Odbiór dzieci z przedszkola przez rodziców odbywać się będzie w godzinach od 14.00 do 16.30.
  10. Dzieci odbierane są wyłącznie w wyznaczonych i zdeklarowanych przez rodzica godzinach.
  11. Bezpośrednio w strefie wspólnej, przed wejściem do przedszkola może znajdować się tylko jeden rodzic.
  12. Rodzic/opiekun prawny oczekujący w kolejce po odbiór dziecka z przedszkola zobowiązany jest zachować wyznaczoną 2 metrową odległość między rodzicami.
  13. Rodzic opiekun/prawny przed wejściem  do strefy wspólnej - szatni przedszkolnej, dezynfekuje ręce,  ma zakryte usta i nos.
  14. Rodzic/opiekun prawny informuje o odebraniu dziecka/dzieci  poprzez naciśnięcie przycisku dzwonka znajdującego się przy drzwiach głównych przedszkola, wywołuje pracownika przedszkola, podając imię i nazwisko oraz grupę, w której dziecko przebywa.
  15. Pracownik przedszkola po uzyskaniu informacji od rodzica/opiekuna udaje się po dziecko do sali.
  16. Pracownik po odebraniu dziecka od opiekuna grupy zaprowadza  go to łazienki, dziecko myje dłonie mydłem, potem  dziecko zostaje zaprowadzone do swojego rodzica/opiekuna prawnego.
  17. Rodzic odbiera dziecko od pracownika przedszkola przebiera dziecko, zakłada mu maseczkę i niezwłocznie opuszcza teren placówki.
  18. Rodzic/opiekun prawny odpowiada za bezpieczeństwo dziecka/dzieci w drodze do/z przedszkola.
  19. Do odbioru dziecka z przedszkola rodzice/opiekunowie prawni mogą upoważnić do 4 osób o najbliższym stopniu pokrewieństwa (druk upoważnienia - załącznik nr 3).

Aneks wchodzi w życie z dniem 1 października 2020 roku.