WYCIECZKA KLAS I DO SANDOMIERZA I NOWEJ DĘBY

2 grudnia 2019 r.  uczniowie klas I ze swoimi wychowawczyniami oraz  rodzicami wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy była Zbrojownia- jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Sandomierzu. Tam rycerz Łukasz z humorem opowiedział dzieciom o rycerstwie i dziejach miasta. W legendę o dzielnej Helenie, która uratowała Sandomierz przed Tatarami zaangażował uczestników wycieczki. Wszyscy mogli przymierzyć różnego rodzaju zbroje, miecze, obejrzeć salę tortur. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, gdzie uczniowie zobaczyli tysiące ręcznie wykonanych bombek, setki niesamowitych eksponatów, choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim, amerykańskim, norweskim, wiktoriańskim czy francuskim. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób zaprezentował proces wykonania bombki - dmuchanie, srebrzenie, malowanie oraz ręczne zdobienie. Następnie każdy uczestnik próbował własnych sił przy zdobieniu swojej bombki choinkowej. Na pamiątkę pobytu w muzeum wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali bombkę, własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę z imieniem. Pogoda tego dnia nam dopisała więc pełni niezapomnianych wrażeń z radością wróciliśmy do domu.