Podwójny sukces językowy

Jedynka najlepsza w Powiatowym Konkursie z  Języka Angielskiego „Come to Górka” oraz w II Powiatowym Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Z radością informujemy, że w dniu 5 marca 2020 roku w Powiatowym Konkursie z  Języka Angielskiego „Come to Górka” nasz zespół w składzie: Anna Barankiewicz – VIII b, Ewa Prażmo – VIII b oraz Kacper Gąbka – VIIIa zajął pierwsze miejsce w rywalizacji 12 szkół podstawowych z powiatu kraśnickiego.

W dniu 3 marca 2020 r. w konkursie z języka niemieckiego  zespół w składzie: Kacper Gąbka, Karol Tokarzewski, Marcel Jamróz – uczniowie kl. VIII a  pokonali 9 drużyn ze szkół naszego powiatu., w dogrywce o pierwsze miejsce uczniów ze Szkoły Społecznej i tym samym zostali zwycięzcami turnieju. Turniej organizowany był przez nauczycieli języka niemieckiego z ZS nr 2 i sprawdzał wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Celem konkursu było przybliżenie kultury, tradycji i zwyczajów Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą z zakresu geografii, historii i kultury krajów niemieckojęzycznych.

Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni!