"Kuchcikowo"- Dzień jabłka
28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. W naszej świetlicy ten dzień świętowaliśmy dzisiaj, tj. 24 września promując jedzenie jabłek i ich przetworów. Wiedząc, że jabłka są bogatym źródłem witamin i stanowią ważny element zdrowego odżywiania. Na zajęciach z innowacji , pt."Kuchcikowo" nasi starsi uczniowie już od samego rana zaczęli przygotowywać koreczki z zapiekanym jabłkiem w miodzie i cynamonem, zaś później skupili się na drożdżowym cieście z jabłkiem i szaszłykami. Miłym faktem jest to, że do grona naszych "kucharzy" dołączyli pierwszoklasiści, czekający na swoje lekcje oraz uczniowie z klasy 4a, którzy nas chętnie odwiedzają. Zaangażowanie oraz wspaniała współpraca wszystkich świetlików, była godna podziwu. Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłku podczas zajęć świetlicowych wywołało wśród uczniów entuzjazm i sprawiło im dużo radości. Nasze wypieki z jabłek degustowali wszyscy zaproszeni uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawcami, oraz nasza dyrekcja!. Wszystkim smakowały nasze wypieki, a zapach pieczonych jabłek z cynamonem i drożdżowego ciasta unosił się po całej szkole. Było pysznie.
A.D.