Mistrz Pięknego Czytania – podsumowanie konkursu

23 kwietnia 2026 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania. Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja książek oraz rozwijanie umiejętności wyrazistego, głośnego czytania. Konkurs sprzyjał także uwrażliwieniu uczniów na piękno żywego słowa oraz zachęcał do sięgania po książkę jako wartościową formę spędzania wolnego czasu.

W wydarzeniu wzięło udział 25 uczniów z klas I–VIII, którzy zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją konkursową. W jej skład weszli: wicedyrektor pani Anna Mazur-Boryca i p.Iwona Marcinkowska-Sobótek. Jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, przyznając tytuły Mistrzów Pięknego Czytania:

klasy 1-3

Laura Surzyn - kl. 3a

klasy 4-6

Zofia Michnik - kl. 6a

klasy 7-8

Hubert Barankiewicz - kl. 8b

Dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyły pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz oraz pani wicedyrektor Anna Mazur-Boryca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach oraz inicjatywach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną. Przede wszystkim jednak życzymy wielu inspirujących chwil spędzonych z książką.