Wycieczka do Biblioteki Miejskiej

8 maja klasa 1b wzięła udział w wyjściu do Biblioteki Miejskiej, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu czytelniczego „Czytam sobie, czytam tobie”. Uczniowie naszej klasy zdobyli III miejsce, co było dla wszystkich dużym powodem do radości i dumy. W nagrodę dzieci uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z sokolnikiem, który opowiedział o swojej pracy oraz o różnych gatunkach ptaków drapieżnych. Największą atrakcją były pokazy sokolnicze, podczas których mogliśmy zobaczyć loty ptaków oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia i szkolenia. Po pokazie uczniowie mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z sokolnikiem i ptakami. Na zakończenie wszyscy otrzymali skromne, słodkie upominki przygotowane przez bibliotekę.