Kłamczucha

Poznaj historię przesympatycznej notorycznej kłamczuchy – Anieli Kowalik. Sięgnij po "Kłamczuchę" Małgorzaty Musierowicz.

Bohaterką "Kłamczuchy" Małgorzaty Musierowicz jest Aniela Kowalik, urocza piętnastolatka mieszkająca wraz z ojcem w Łebie. Dziewczyna bardzo często kłamie i zmyśla różne historie. Jednak wbrew ironicznemu tytułowi jest osobą wrażliwą i gotową do poświęceń dla dobrej sprawy. Jej wielkim marzeniem jest kariera aktorska. Gdy w czasie wakacji spotyka na plaży przystojnego blondyna Pawełka, z miejsca się w nim zakochuje. Chłopak na stałe mieszka w Poznaniu, dlatego Aniela postanawia podjąć naukę w poznańskiej szkole średniej, liceum poligraficznym. Decyduje się zamieszkać u wuja Mamerta i to właśnie jego syn, siedmioletni Tomcio po raz pierwszy nazywa Anielę „kłamczuchą”.

Jak dalej potoczy się miłosna i szkolna historia Anieli? Czy kłamstwa dziewczyny wyjdą na jaw?  Przeczytaj w powieści Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha”.

Polecam