Konkurs Plastyczny "Jesienne Klimaty"

KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNE KLIMATY”

1. „Patrzę jesienią przez okno na mój wymarzony ogród”

2. „Bukiet jesiennych kwiatów i liści”

4. „Jesienna melancholia”

Jeden z powyższych tematów do wyboru.

Konkurs skierowany jest do dzieci klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej SP nr 1 w Kraśniku.

I. Celem Konkursu jest:

· promowanie plastyki jako dziedziny sztuki,

· wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu, aktywizacja twórcza,

· kształtowanie świadomości kulturalnej, historycznej oraz przynależności do tradycji i regionu.

II. Warunki udziału w Konkursie:

· Prace muszą być wykonane w dowolnej technice plastycznej - płaskiej: malarstwo lub rysunek na papierze, techniki kolażu, wyklejanki. Wymagany format prac: A4,

· Prace opatrzone w trwale przytwierdzoną na odwrocie metryczkę: Imię i Nazwisko autora pracy, Klasa.

· Konkurs trwa od 01.10.2020r do 30. 10.2020roku.

III. Uczestnicy konkursu będą oceniani w 2 kategoriach wiekowych:

1. 7-8 lat

2. 9-10 lat

IV. Komisja Konkursowa, w skład której wejdą wychowawcy świetlicy oceni prace wg następujących kryteriów:

· samodzielność wykonania, zgodność z tematem, stopień trudności wykonania pracy,

· walory artystyczne: kompozycja, technika wykonania, wartość artystyczna.

V. Informacje ogólne:

· Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

· Dla osób nagrodzonych i wyróżnionych przewidujemy interesujące nagrody, które zakupione zostaną z funduszy świetlicy, pozyskanych ze sprzedaży stroików świątecznych oraz dyplomy.

· Lista nagrodzonych osób, zostanie opublikowana na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr !1 w Kraśniku oraz na stronie internetowej świetlicy do 30 .10. 2020 roku.

· Nie ma możliwości odbioru prac nagrodzonych w konkursie.

Organizatorem Konkursu są wychowawcy świetlicy szkolnej.