Wyprawka Czytelnicza

W ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, uczniowie klas pierwszych otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze. Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci oraz przypomnienie o korzyściach płynących ze wspólnego czytania.

Przekazanie Wyprawek pierwszoklasistom odbyło się w salach lekcyjnych, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz wzbudziło wiele entuzjazmu wśród dzieci.

W skład Wyprawki wchodzi: książka „Pierwsze abecadło” – zbiór tekstów autorów dziecięcych; broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania;  Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.