Siedzę cichuteńko
patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę, zabrzęczały
jego sanek dzwonki
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty.

Wizyta Świętego Mikołaja to wydarzenie, na które wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają przez cały rok. 6 grudnia od samego rana nasze przedszkolaki wypatrywały przez okno upragnionego gościa. Po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne udały się na salę gimnastyczną gdzie oczekiwały na  przybycie gościa. Po zaśpiewaniu wspólnej piosenki dzieci w końcu usłyszały wyczekiwany okrzyk  “ho, ho, ho!” . Po powitaniu przedszkolaki  pięknie   recytowały  Mikołajowi wiersze , śpiewały piosenki oraz odpowiadały na zadawane przez niego pytania. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców z Mikołajem. Atmosfera spotkania była magiczna ,a co najważniejsze każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Po pożegnaniu gościa przyszedł wyczekiwany czas na rozpakowanie prezentów . Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w przedszkolu.

Miło spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia, które długo będą nam przypominały o tym cudownym dniu…