Jesteś tutaj:
  2. Oferta

Oferta

Dla większości maluchów przebywanie wśród rówieśników jest wskazane i bardzo korzystne. Każde dziecko powyżej drugiego roku życia potrzebuje towarzystwa dzieci w podobnym wieku. Chodzi nie tylko o przyjemne spędzanie czasu, ale także o nabieranie umiejętności współżycia z innymi. Maluchy potrzebują miejsca, gdzie mogłyby się wybiegać, wyskakać i spożytkować nadmiar energii. Przedszkole jest miejscem gdzie dziecko uczy się nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi, ale także z dorosłymi innymi niż najbliższa rodzina. Nie podlega dyskusji rola takich placówek
w przypadku, gdy rodzice pracują zawodowo.

Nasza oferta
W Przedszkolu Miejskim Nr 7 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Kraśniku zapewniamy maluchom profesjonalną opiekę przedszkolną od 6.00 do 16.30.

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci:

1. bawią się pięknymi i bezpiecznymi zabawkami w przyjemnych i estetycznych wnętrzach,
  2. realizują program nauczania dla przedszkola zatwierdzony przez MEN,
  3. poprzez zabawę uczą się języka angielskiego podczas zajęć z profesjonalnymi nauczycielami,
  4. uczestniczą w różnorodnych zajęciach wychowawczo-edukacyjnych: teatralnych, twórczych, rytmiczno – tanecznych, relaksacyjnych (muzykoterapia, bajkoterapia)
  5. realizują programy edukacyjne: Dwujęzyczny Przedszkolak, Mali Kucharze, Przyjaciel Zippiego, W świecie bajek, Czyste powietrze wokół nas itp.,
  6. biorą udział w zajęciach wykorzystujących tablice multimedialne, dywan interaktywny Fly-Sky, programowanie
  7. uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi osobami.

Dodatkowo proponujemy:

• 1. zajęcia specjalistyczne prowadzone przez:

- psychologa i pedagoga

- pedagoga specjalnego

- terapeutę pedagogicznego,

- logopedę

• 2. innowacyjne metody nauczania
  • 3. wszechstronny rozwój każdego dziecka,
  • 4. udział dzieci w konkursach miejskich, powiatowych, ogólnopolskich,
  • 5. zajęcia sportowe.
  • 6. Robotykę dla dzieci sześcioletnich

Dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebna jest właściwa opieka, pielęgnacja, żywienie zgodne z normami, a także stymulowanie rozwoju psychoruchowego. Zależy nam, aby rozwój Państwa dzieci przebiegał harmonijnie. W związku z tym w Przedszkolu Miejskim Nr 7 prowadzimy zajęcia:

• pozwalające wdrożyć nawyki higieniczne i nauczyć samodzielnego spożywania posiłków – nowoczesna kuchnia i stołówka,
  • muzyczne i rytmiczne,
  • rozwijające słownictwo bierne i czynne,
  • ruchowe, pomagające opanować świadomość własnego ciała i orientacji przestrzennej – sala gimnastyczna, Boisko Orlik, Plac Zabaw,
  • plastyczne, wspomagające poznawanie pojęć dotyczących kolorów, kształtów, faktur itp.
  • zabawowe, rozwijające sferę poznawczą dziecka,
  • językowe, pozwalające opanować podstawy języka angielskiego – Dwujęzyczny Przedszkolak.

Poznaj naszą kadrę dydaktyczną

Kadrę Przedszkola Miejskiego Nr 7 stanowią kreatywni nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewniają dzieciom profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. To  ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawieni na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka. Cechuje ich otwartość, empatia, umiejętność organizacji i kreatywność w działaniu. Najważniejsze jest jednak to, że kochają pracę z dziećmi, wykonują ją z pasją, posiadają predyspozycje do wykonywanego zawodu.

Priorytetem nauczycieli jest ciągły rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach metodycznych. Dzięki podnoszeniu kwalifikacji nauczyciele wzbogacają swój warsztat pracy, który korzystnie wpływa na rozwój zainteresowań i uzdolnień dzieci. Przekłada to się także na charakter i specyfikę zajęć w przedszkolu, czyniąc je za każdym razem ciekawszymi, bogatszymi i bardziej interesującymi dla wychowanków. W takim miejscu dzieci czują się bezpiecznie i chętnie przychodzą do przedszkola.