Spacerkiem po Kraśniku

Dzieci z grupy "Smerfy" chcąc poznać ciekawostki o swoim rodzinnym mieście wybrały się na wycieczkę do Muzeum 24 Pułku Ułanów. Wraz z przewodnikiem przemierzały wybrane uliczki Kraśnika, zatrzymując się przy ciekawych historycznie miejscach i słuchały opowieści o dawnych czasach. Odwiedziły zamczysko (miejsce , gdzie kiedyś znajdował się zamek), były przed Kościołem Najświętszej Maryi Panny, przed budynkiem dawnej siedziby przedszkola i muzeum. Poznały dawne granice miasta Kraśnik , krótką historię budynku, w którym obecnie znajduje się Księgarnia Avalon, przypomniały sobie herb Kraśnika (jego wygląd, nazwę i genezę), poznały nowe wyrażenia typu: fosa, myto, most zwodzony. Spacer zakończył się w Rynku, przed Pomnikiem Piłsudskiego. Dzieci trochę zmęczone ale szczęśliwie wróciły na zasłużony obiad.