"Mądre rady na odpady"- spotkanie z pracownikami Ekoland w Kraśniku.

Ziemia to nasz dom, w którym mieszkają, nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. To w jaki sposób dbamy o planetę ma bezpośredni wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy i będą żyć przyszłe pokolenia. Dlatego nasze przedszkole odwiedziły pracownicy firmy EKOLAND z Kraśnika. Celem tego spotkania było doskonalenie wiedzy dzieci w zakresie segregacji odpadów i recyklingu. Pracownicy Ekolandu w przystępny dla dzieci sposób opowiedzieli o recyklingu oraz udzielili praktycznych wskazówek dotyczących segregacji odpadów do kolorowych pojemników. Przedszkolaki obejrzały również film o tematyce ekologicznej oraz wysłuchały wiersza o niewłaściwym zachowaniu. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości o powtórnym wykorzystaniu zgromadzonych odpadów. Dowiedziały się również, że segregacja śmieci pozwoli na poprawę jakości powietrza i zmniejsza ilości zanieczyszczeń.