Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie akcji, rozstrzygnięcia konkursów.

„Wyobraź sobie …” pod takim hasłem obchodziliśmy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna przeprowadziła szereg działań, których celem było propagowanie czytelnictwa. Zorganizowano wystawkę książek pt. „Bajki i baśnie”, przeprowadzono akcję „Czytamy dzieciom”, podczas której nauczyciele czytali dzieciom książki, odbyło się głosowanie na książkę miesiąca października. Uczniowie z klas I–VIII uczestniczyli w konkursach – plastycznym, literackim i fotograficznym. Wybrano również Czytelnika Miesiąca Października z klas I – III i IV-VIII. Wyróżnieni w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbyło się w świetlicy szkolnej podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu konkursów paniom: Małgorzacie Gotner-Lis i Hannie Małyszek.

Rozstrzygnięcie konkursów:

Jakub Wojcieszyn kl. 7b

Jakub Pałka kl. 7a

„Książka miesiąca”

Pierwsze miejsce – książki z serii „Zaopiekuj się mną”.