Międzynarodowy projekt edukacyjny EMOCJA

Od września uczniowie klasy 3A rozpoczęli przygodę z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym "Emocja".Zrealizowaliśmy III moduły projektu: "Kraina Kreatywności”, „Kraina Wyobraźni”, „Kraina Mocy Słów”, przed nami "Kraina Empatii” i „Kraina Odwagi”. Celem projektu jest właściwe  kształtowanie postaw społecznych, rozbudzanie w uczniach wiary w siebie oraz we własne możliwości, integracja zespołu klasowego, aktywizacja na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.  Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych, szczęśliwych, samodzielnych, twórczych ludzi, a także szanujących i akceptujących innych. Wprowadzenie najmłodszych w świat emocji, nauczenie ich nazywania własnych emocji, wychowanie do wartości, takich jak: empatia, wyrozumiałość, szacunek, wrażliwość, a także tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych,   w dzisiejszych czasach stanowi fundament dalszego, szczęśliwego życia.