Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka edycja 2021/2022

W naszej szkole realizowany jest “Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka” edycja 2021/2022. Jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

W ramach programu uczniowie poznają czynniki ryzyka oraz metody skutecznej profilaktyki. Skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.  Podczas zajęć uczniowie poznali złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE.

Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia niezwykle prostych działań profilaktycznych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego