„Pomóżmy dzieciom z Afryki kupując świąteczne pierniki” - akcja charytatywna.

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Odpowiadając na zaproszenie papieża do bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi przedszkolaki, ich rodzice oraz nauczyciele wsparci przez Samorząd Uczniowski w dniach 5 – 6 grudnia w ZPO nr 1 zorganizowali akcję charytatywną podczas, której sprzedawano świąteczne pierniczki. Całkowity dochód ze sprzedaży w wysokości 1035 zł został przekazany s. Norbercie Banaszek - misjonarce z Kamerunu, pasjonistce pochodzącej z Kraśnika dla jej małych podopiecznych. Siostra od ponad 20 lat pracuje na misjach w Afryce. Obecnie prowadzi tam żłobek Aniołów Stróżów.  We wrześniu gościliśmy siostrę w naszej placówce. S. Norberta przybliżyła uczniom problemy, z którymi borykają się dzieci w Kamerunie. Opowiedziała także o tym, jak wygląda edukacja w afrykańskich szkołach.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję: Rodzicom za upieczenie pysznych pierników oraz ich dekorację, nauczycielom za ich pakowanie, uczniom za sprzedaż i kupowanie, wszystkim, którzy wspierali ofiarami za serca przepełnione miłością i otwarte na bezinteresowne pomaganie.