Czy znasz te legendy?

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas II - IV do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem "Czy znasz te legendy?".

Karty odpowiedzi należy dostarczyć do biblioteki do 13 czerwca 2022 r.

Regulamin szkolnego konkursu czytelniczego „Czy znasz te legendy?”

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas II-IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku.
  3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć oraz imion i nazwisk laureatów na szkolnej stronie internetowej.
  4. Celem konkursu jest mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  5. Konkurs trwa od 3 do 13 czerwca 2022 r.
  6. Konkurs polega na odpowiedzi na pytania dotyczące wybranych legend i zamieszczonych na karcie pytań, którą można pobrać z biblioteki.
  7. Odpowiedzi dostarczamy do nauczyciela biblioteki szkolnej do dnia 13 czerwca 2022 r.
  8. Spośród uczniów, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowani zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: klasy II, klasy III, klasy IV.
  9. Tytuły legend, które należy przeczytać: Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, Legenda o Warsie i Sawie, Legenda o Bazyliszku, Legenda o Złotej Kaczce. Wszystkie legendy pochodzą z książki Wandy Chotomskiej „Legendy polskie”.

Zapraszam

T.S.