Pisać każdy może ...

31 maja  w Zespole Szkół  nr 1 w Kraśniku rozstrzygnięta została VIII edycja Konkursu Twórczości Literackiej „Pisać każdy może…”. W artystycznej rywalizacji brali udział uczniowie z wielu szkół  powiatu kraśnickiego. Nadesłane prace prezentowały bardzo szeroką tematykę. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kamińska z kl. VII b – nauczyciel prowadzący Anna Mazur-Boryca . Uczennica jest autorką opowiadania  „Tajemniczy kufer”.

Autorzy poruszali problemy samotności, wojny czy dramatów nastolatków. Organizatorzy, doceniając pomysłowość i twórczą aktywność młodzieży, podkreślili, że wśród współczesnej kultury obrazkowej są oni chlubnymi wyjątkami. Wszyscy młodzi adepci pióra, w uznaniu dla ich artystycznych dokonań, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe upominki. Finałową uroczystość uatrakcyjnił wokalny występ licealistów.