Pierwszaki Czytelnikami!

Dnia 15 września bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie z klasy Ia z wychowawczynią p. Iwoną Ptaszek. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek, zachowania w bibliotece oraz dowiedzieli się jak dbać o książki. Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz wręczyła pierwszakom dyplomy „Małego Czytelnika” przygotowane przez nauczycielkę biblioteki. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe zakładki do książki.

W tym dniu obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, inwencji i nieszablonowego myślenia. Z tej okazji dzieci wysłuchały opowieści z książki P. H. Reynoldsa pt. „Kropka”.  Dowiedziały się, że mała kropka stanowi początek do odkrywania, badania i rozwijania talentów, które kryją się w każdym z nas.

Dziękuję bardzo za miłą wizytę i zapraszam do biblioteki.

T. S.