Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła  Europejski Dzień Sportu Szkolnego ( European School Sport Day - ESSD). To międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji!. Głównym celem imprezy jest zachęcenie młodzieży szkolnej do aktywności ruchowej, integracja klas, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości  oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  mieli możliwość wykazania się swoją sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach  sportowych na Orliku przy SP nr 1 w Kraśniku, a także w biegach z wykorzystaniem naturalnego terenu i siłowni w pobliskim parku  Im. Jana Pawła II w Kraśniku . Młodzież spędziła ten czas na powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach.