Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wchodząca w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku realizuje Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.

W ramach programu szkoła otrzymała dotację w wysokości 12000,- zł (plus 3000,- zł wkład własny) z przeznaczeniem na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

Z otrzymanych funduszy szkoła zakupiła 407 książek, w tym lektury, książki historyczne, beletrystykę, książki popularnonaukowe oraz inne zgodne z zainteresowaniami uczniów. Zakupiono stolik do biblioteki szkolnej oraz komputer dla bibliotekarza. Szkoła zakupiła również książki będące nagrodami książkowymi dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo.

Do zobaczenia w bibliotece!

T.S.