„Mała książka – wielki człowiek”

W ramach kolejnej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla uczniów klasy pierwszej. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

W skład Wyprawki wchodzi:

• książka „Pierwsze abecadło” – zbiór tekstów polskich autorów dziecięcych,
  • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców, podpowiadający w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania.

Ogólnopolski projekt  „Mała książka – wielki człowiek” jest w całości finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W naszej szkole, przekazania pierwszoklasistom Wyprawek Czytelniczych dokonano podczas pasowania na ucznia, które odbyło się w czasie uroczystości obchodów 55-lecia nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

Uczniowie otrzymali również pamiątkowe, okolicznościowe zakładki do książek.

Mam nadzieję, że miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.

T. S.