"Zima z książką"

Zapraszam uczniów z klas I-VIII do udziału w akcji bibliotecznej pod hasłem „Zima z książką”.

Akcja trwa od 1 grudnia 2022 r. do 10 lutego 2023 r.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji?:

1. Przyjść do biblioteki, wypożyczyć książkę i pobrać gwiazdkę śnieżynkę.

2. Na jednej stronie gwiazdki napisać tytuł przeczytanej książki, która Wam się najbardziej podobała, na drugiej – imię , nazwisko i klasę.

3. Śnieżynkę (gwiazdkę) przynieść do biblioteki. Zostanie ona przyczepiona do tablicy. Powstanie w ten sposób zimowa tablica ulubionych książek.

Wśród uczestników akcji zostaną rozlosowane nagrody w kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII- VIII.

„Książka na długie, zimowe wieczory”

W ramach akcji „Zima z książką” odbędzie się konkurs pod hasłem „Książka na długie, zimowe wieczory”.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas I – VIII.
  3. Do konkursu należy zgłaszać prace literackie lub plastyczne.
  4. Jeden utwór poetycki lub opowiadanie: zadaniem uczestnika jest napisanie pracy literackiej na komputerze (czcionka max 14). Teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach.
  5. Prace plastyczne (wykonane techniką dowolną, format prac A-4 lub A-3).
  6. Uczestnik do konkursu może zgłosić jedną pracę w wybranej przez siebie kategorii.
  7. Prace  powinny być opisane – imię i nazwisko wykonawcy, klasa.
  8. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć oraz imion i nazwisk laureatów na szkolnej stronie internetowej.
  9. Prace należy składać do biblioteki szkolnej do 10 lutego 2023 roku.

Cele akcji:

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
  • kształtowanie umiejętności przekazywania w formie plastycznej i literackiej własnych przemyśleń i refleksji;
  • rozwijanie talentów artystycznych uczniów, kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni twórczej.

Zapraszam

Teresa Skorupa