#MojaKonstytucja

W dniu 2 czerwca 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Celem akcji jest uświadomienie uczniom, że znajomość prawa oraz swoich praw jest niezbędna w dorosłym i odpowiedzialnym życiu. W związku z 30. rocznicą ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, tegoroczna edycja skupia się wokół praktycznego wymiaru obowiązywania Konwencji oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Naszym gościem był Pan Mecenas Krzysztof Gązwa, który przeprowadził zajęcia warsztatowe z klasą 8b. Młodzież miała za zadanie stworzyć od podstaw katalog praw człowieka na nowoodkrytej wyspie. Przy okazji uczniowie zastanawiali się nad najważniejszymi i niezbędnymi prawami człowieka oraz o ich roli w naszym życiu. Rozmawiano także o tym, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby tych praw nie było lub gdyby nie były przestrzegane. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i  choć ich pomysły czasem zaskakiwały, doskonale wywiązali się ze swojego zadania.