"Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent" - Dzień Rodziny

Tradycją naszej szkoły jest spotkanie integracyjne - Dzień Rodziny, które pozwala miło spędzić czas całej społeczności naszej placówki. W tym roku 7 czerwca spotkanie odbyło się pod hasłem „Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent”.
             Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz powitała przybyłych  gości: Pana Wojciecha Wilka Burmistrza Miasta Kraśnik, Pana Jarosława Jamroza Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kraśnik, Panią Monikę Poleszak Kierownika Wydziału Edukacji, Panią Annę Niekrę Dyrektora Szkoły Specjalnej w Kraśniku, Pana Ireneusza Jarmuł Dyrektora Szkoły Zakładu Doskonalenia w Kraśniku, Pana por. Pawła Borowskiego 24 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Kraśniku, Prezesa Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Pana Michała Stawiarskiego. Następnie podkreśliła, jak  ważną rzeczą jest rozwijanie swoich talentów i zdolności, tym otworzyła część artystyczną. Nasi wychowankowie, młodsi i starsi zaprezentowali swoje talenty. Czegoż to nie potrafią? Śpiewali, tańczyli, recytowali, układali na czas kostkę Rubika, w ekspresowym tempie z klocków lego ułożyli wóz policyjny, mogliśmy również podziwiać piękną wystawę fotografii. Z okazji Dnia Rodziny został zorganizowany konkurs plastyczny „Aktywnie spędzam czas z rodziną”. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji: wojskowi instruktorzy pokazywali, jak udzielać  pierwszej pomocy, zorganizowali zawody sportowe i ścieżkę saperską. Dziewczynkom szczególnie przypadło do gustu malowanie twarzy, wykonywanie najdziwniejszych fryzur i makijaży przez zaprzyjaźnionych uczniów ze Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku. Dla najmłodszych były dmuchańce i fotobudka.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku - waty cukrowej, gofrów, popcornu a także tradycyjnie, kawiarenki z ciastem i kawą.

Nasza placówka włączyła się, także w akcję charytatywną prowadzoną przez Młodzieżową Radę Miasta Kraśnik dla 12 - letniego chłopca. Uzyskaną kwotę - 1260 zł ze sprzedaży ciast z kawiarenki przeznaczymy na ten szczytny cel.

Dzień mijał w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Tak wiele atrakcji dla naszych wychowanków zapewnili  sponsorzy imprezy: Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku,  Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Firma Wod - Bud, Delta, Rudnik Tumay - Stacja Kontroli Pojazdów, Firma Ubezpieczeniowa Pana Dawida Pielaszkiewicza,  AKPOL, Szkoła Nauki Jazdy „LIDER” oraz Fundacja Wschód Lubelskich Serc.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej imprezy.