Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas VIII

22 czerwca 2023 r. na długo zapadnie w pamięci i sercach Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kraśniku. Tego dnia pożegnaliśmy i wyprawiliśmy w świat wspaniałych młodych ludzi, uczniów klas ósmych, którzy są dumą i nadzieją na przyszłość.

Uroczystość rozpoczęła Alicja Członka piosenką  Dni, których nie znany oraz Julia Zielińska słowami: „Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Nie tak dawno witano nas jako najmłodszych w szkole, a teraz, po 8 latach, stajemy przed Wami, drodzy nauczyciele, wychowawcy i rodzice, aby pożegnać tę szkołę. Szkołę, w której przeżywaliśmy radość pierwszych sukcesów, gorycz porażek, pierwsze miłości, przyjaźnie i konflikty. Tu poznawaliśmy i próbowaliśmy zrozumieć otaczający nas, czasem zupełnie odległy, świat. Były dni spędzone nad książką i dni, kiedy bawiliśmy się na dyskotekach, dni stresu przed klasówką i relaksu na wycieczkach, biwakach, ogniskach, dni wysiłku na zawodach i przy różnych pracach oraz satysfakcji z porządnie wykonanego zadania.”

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu oraz powitaniu wszystkich zgromadzonych  przez prowadzących uroczystość uczniów: Julię Zielińską i Igora Lewandowskiego z klasy 8b wystąpiła pani dyrektor Krystyny Krotkiewicz. Następnie głos  zabrały: kierownik Wydziału Edukacji – pani Monika Poleszak, i przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Iżycka, które pogratulowały  absolwentom, życzyły  realizacji planów i udanych wakacji . Ważnym momentem było przekazanie sztandaru szkoły uczniom  klasy siódmej i  złożenie przyrzeczenia.

Następnie Panie Dyrektor  wspólnie z wychowawcami klas ósmych wręczyły świadectwa ukończenia szkoły i nagrody najlepszym uczniom, a także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się. Uczniowie za wysokie wyniki w nauce (średnia ocen 5,2 i więcej)  otrzymali Stypendium Dyrektora Szkoły. Honorową i prestiżową Nagrodą  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curii w Kraśniku są   LAURY JEDYNKI. Statuetkę otrzymali:

-   Wiktor Gajewski z kl. 8a, który uzyskał tytuł Laureata w Kuratoryjnym Konkursie z Języka  Angielskiego

oraz  za wysikie wyniki w nauce i wzowowe zachowanie:

-   Karolina Kołtun z kl. 8a

-   Zuzanna Kamińska z kl. 8b

-  Aleksandra Chrzanowska  z kl. 8b

Uczniowie wpisali się do Złotej Księgi.

Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz wraz z opiekunem Panem  Piotrem Machajem wręczyli nagrody sportowcom, którzy niejednokrotnie wytrwale walczyli o zajęcie najwyższych miejsc, sławiąc w ten sposób naszą szkołę  na szczeblu powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.  Pani Iwona Ptaszek, opiekun Samorządu Uczniowskiego, wraz z panią dyrektor Krystyną Krotkiewicz wręczyły nagrody uczniom - absolwentom za wyróżniającą pracę na rzecz szkoły.  Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wspierali nauczyciel w życiu i działalności szkoły.

Ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia.

Uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną Wspomnień czarprzeżyjmy to jeszcze raz.  Absolwenci wręczyli pani dyrektor pamiątkowe tableau. Następnie przedstawicielka klasy siódmej pożegnała starszych kolegów, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Na koniec uczennica  Kinga Gołoś zaśpiewała Piosenkę Absolwenta – Do widzenia przyjaciele.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich gości i absolwentów przygotowany przez rodziców.

Kochani Uczniowie, życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!

Wychowawcy klas 8