Narodowe Czytanie – spotkanie z „Nad Niemnem”

8 września 2022r. w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Podstawowym jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

We wspólnym czytaniu uczestniczyli: pani dyrektor  Krystyna Krotkiewicz, pani wicedyrektor Anna Mazur–Boryca, nauczyciele - p. Teresa Jakubowska, p. Anna Suchora i p. H. Małyszek  oraz uczniowie z kl. 8a, 7a, 7b oraz 6b.

Podczas akcji odczytany został list Prezydenta RP skierowany do rodaków z okazji Narodowego Czytania oraz fragmenty powieści: opisy przyrody oraz legenda o Janie i Cecylii. Spotkanie miało charakter programu telewizyjnego, w którym obok czytających i widowni, wzięli udział „eksperci”, przybliżając nam sylwetkę pisarki, realia historyczne i treść książki.

Spotkanie zakończyła dyrektor szkoły – p. Krystyna Krotkiewicz, która  podziękowała nauczycielom i uczniom, uczestniczącym w 12. edycji Narodowego Czytania.

Koordynatorem akcji  była p. Iwona Marcinkowska-Sobótek, dekorację przygotowała p. Agnieszka Dąbrowska. Szczególne podziękowania należą się czytającym uczniom: Weronice i Miłoszowi z kl. 7a, Natalii, Wiktorii i Hubertowi z kl. 7b oraz Lenie, Blance i Paulinie z kl. 8a.