Klub Pożeraczy Książek

Nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiego programu  "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka" i pierwszą akcją, do której zapraszamy wszystkich uczniów jest zabawa w Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

W bibliotece szkolnej uczniowie otrzymają instrukcję oraz karty, na których znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane     (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.

W trakcie całej zabawy uczeń ma do zrealizowania dwa wyzwania. Pierwsze to zaprojektowanie swojej wersji okładki lub napisanie krótkiego streszczenie, które umieszcza się najczęściej na tylnej okładce książki. Drugie wyzwanie to przyprowadzenie do biblioteki koleżanki lub kolegi, którzy z niej nie korzystają, lub wymienienie dwóch pozytywnych i dwóch negatywnych cech przeczytanej książki.

Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek  i otrzymuje dyplom lub inną nagrodę.