15 września- Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności

Historia Dnia Kropki

Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie...

I stało się!

W każdym z nas drzemie jakiś talent. W świetlicy nasze dzieciaczki prezentowały swoje umiejętności projektując swoje kropki, które zawisły na naszym drzewie talentów. Nie zabrakło również wesołych zabaw z kropką. Najważniejsze jest to, że każde dziecko w tym dniu, czuło się ważne i wyjątkowe. Kropki znalazły się również na ubraniach naszych uczniów i nauczycieliŚmiech