15 września to dzień, w którym na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki.
Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”,
w której poznajemy historię Vashtii, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości
plastyczne, ale dzięki nauczycielce plastyki i malutkiej kropce – uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania ukrytego talentu, wiary we własne możliwości,
a przede wszystkim zabawy. Uczniowie naszej szkoły ponownie aktywnie włączyli się w obchody tego święta.
We wszystkich działaniach dzieci motywem przewodnim była kropka. Uczniowie założyli ubrania w kropki,
pomalowali twarze, obejrzeli film o małej Vashtii, śpiewali piosenki o kropce, powstały kropkowe „dzieła sztuki”.
W zabawach ruchowych również dominowały wesołe, kolorowe kropki. Święto Kropki i Vashtii uświadomiły
wszystkim, że każdy ma jakiś talent, który czasami drzemie gdzieś głęboko i czeka na odkrycie.