Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W ramach podsumowania akcji Kancelaria Prezydenta przysłała do szkoły list Prezydenta Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w dwunastej edycji tej akcji. Do listu dołączono również okolicznościowy egzemplarz powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

Jeszcze raz dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w akcję i serdecznie zapraszamy do Narodowego Czytania 2024, którego lekturą będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego.