Święto Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych     sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty , brązowy, biały - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci .  Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach I-III, które połączyliśmy ze Świętem Kredki.

Wszyscy zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, gdzie poświęciliśmy swój czas właśnie na tą cudowną maskotkę. Oczywiście nie obyło się bez naszych wiernych gości- pani Dyrektor Krystyny Krotkiewicz i pani Anny Mazur-Borycy, które wspólnie z nami bawiły się w ten dzień.Mrugnięcie

Nasza przecudowna Wróżka Lilianka, wprowadziła wszystkich gości w „Magiczny Świat” rodziny Misiów. Od Czarownicy, którą znakomicie zagrała Julka, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa  Święta Pluszowego Misia... Były tańce, niesforne Misie (Natalka, Amelka i Hania), oraz misiowa mama, rolę której zagrała Lenka. Podczas całej imprezy nastąpiło również  podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego „Misiowe rymowanki”-pisane kredką , zorganizowane przez niezawodne panie z biblioteki szkolnej. Nagrody i Wyróżnienia powędrowały do… (tego dowiecie się, wchodząc na stronę internetową naszej biblioteki).

W każdym bądź razie całej imprezie towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście zostali poczęstowani kanapeczkami z miodkiem. Mieliśmy okazję degustacji miodu gryczanego, liściastego, lipowego oraz z cynamonowego. Po misiowych przysmakach nie zostało ani śladu…Zaskoczony

Byłabym jeszcze zapomniała o naszej Misiowo-Kredkowej fotobudceUśmiech!. Jej poświęcę oddzielny artykuł.

A.D.