"Mistrzyni Szymborska" - warsztaty poetyckie

W dniu 18 grudnia pani Agnieszka Płatek, autorka książki pt. „Poczet Pań Zamoyskich”, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży – Kolonii  poprowadziła warsztaty poetyckie dla uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kraśniku. Na zajęciach uczestnicy zapoznali się z najbardziej znanymi i stosowanymi środkami poetyckimi, mogli także samodzielnie spróbować swoich sił w pisaniu krótkich wierszyków zwanych "lepiejami" wymyślonych przez Wisławę Szymborską. Dodatkowo pani Agnieszka opowiedziała o znanej japońskiej sztuce pisania haiku. Na zakończenie warsztatów uczestnicy wybrali motyw zimy jako temat utworu, który w ramach ćwiczeń mają napisać na kolejne spotkanie w styczniu 2024r. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe spotkanie oraz uczennicom klasy 7b oraz 8a za aktywny udział.