Tydzień Języka Polskiego

"(...polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją." (Cz. Miłosz)
Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII zmagali się z tajnikami języka polskiego w ramach V edycji Tygodnia Języka Polskiego. Każdy dzień to inne wyzwanie polonistyczne. 26 marca 2024 roku Pani Krystyna Krotkiewicz dyrektor szkoły i Pani Anna Mazur-Boryca wice-dyrektor szkoły wręczyły tegorocznym zwycięzcom dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie mieli przygotowane następujące Kategorie tematyczne:  Stop wulgaryzmom zielone światło dla kultury -  wyróżniono Dominika Świcę z klasy IV b i Weronikę Mazurek z VII a, Kaszka z mlekiem - ze związkami frazeologicznymi za pan brat - najlepsi to Kamila Ligaj V a i Maja Zielińska VIII a, Rysunkowe historie - komiks ilustrujący wybrany utwór wybitnego twórcy literatury polskiej nagrodę otrzymały Adriana Jamróz z VI a i Zofia Piasecka VII b, w  Slamie poetyckim sukces odnieśli  Jan Syroka z V b i Wiktoria Flis VII b, Od słowa do słowa - tworzenie słów od podanego wyrazu w tym zadaniu największą inwencją wykazali się Michalina Kołtun z VI b i Antonina Rzucidło z VII aWszystkim tegorocznym uczestnikom V edycji Tygodnia Języka Polskiego gratulujemy - poloniści : Teresa Jakubowska, Anna Mazur-Boryca, Iwona Marcinkowska-Sobótek, Anna Włoda.