Zielone Warsztaty w świetlicy

W czwartek 27.02.2020r. wśród naszych Zielonych Warsztatów znalazły się zabawy badawcze. Zabawy tego rodzaju są sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, której celem jest zdobywanie wiedzy i poznawanie otaczającego świata. Najczęściej spotykanymi przedmiotami w zabawie badawczej są materiały dostępne dzieciom w środowisku naturalnym, takie, jak: piasek, śnieg, woda, patyki, kamyki, ziemia, rośliny, ale również narzędzia do zajęć plastycznych i technicznych.

Do zabaw badawczych w naszej świetlicy wykorzystaliśmy ziemię: badaliśmy ją za pomocą zmysłów: wzroku (kolor), dotyku (strukturę i temperaturę) i powonienia (zapach). Każdy z nas miał możliwość dotknięcia i zbadania ziemi. Potem oglądaliśmy cebulę, którą mogliśmy wsadzić do kolorowych doniczek. Teraz będziemy je podlewać i obserwować ich wzrost.

W kolejnych dniach –Dzieci będą wysiewać ziarna owsa i rzeżuchę.

A.D.