Kuchcikowo- Zdrowe lody dla dzieci

ZDROWE LODY DLA DZIECI

Kto nie lubi lodów? Chyba wszyscy je uwielbiamy. Dzieci szczególnie. Jak można to wykorzystać? To proste, można zrobić zdrowe lody ze świeżych owoców. Lody można przygotować za pomocą blendera.

Desery dla dzieci w postaci zdrowych lodów nie tylko wyglądają rewelacyjnie, ale są pyszne, a co najważniejsze dostarczą naszym pociechom dużą dawkę witamin. Lody możesz przygotowywać wspólnie z dziećmi przez co szybciej nauczą się, że owoce (szczególnie te, których nasze dzieci nie lubią za bardzo) mogą być wspaniałym deserem i warto je jeść.

Poniższy przepis przetestowałam osobiście. Dzieciaki, które próbowały lodów nie mogły się im oprzeć. Warto poeksperymentować, efekt gwarantowany.

To najlepszy deser dla dzieci, po którym nasze pociechy nie będą mieć większej ochoty na batonika.

PRZYKŁADOWY PRZEPIS NA ZDROWE LODY:

POMARAŃCZOWY LIZAK LODOWY (4 SZT)

300g mango (bez skóry i pestek)

300g nektarynek (bez skóry i pestek)

ZIELONY LIZAK LODOWY (4 SZT)

160g kiwi (bez skóry)

160g ananasa (bez skóry)

160g banana (bez skóry)

CZERWONY LIZAK LODOWY (4 SZT)

300g truskawek (bez szypułek)

300 g ananasa (bez skóry)

PURPUROWY LIZAK LODOWY (4 SZT)

160g jeżyn lub jagód

160g malin

120 g jogurtu naturalnego

ewentualnie ksylitol (naturalny cukier z brzozy) do smaku

Wszystkie składniki włóż do blendera kielichowego i miksuj do uzyskania gładkiej konsystencji. Włóż na kilka godzin do zamrażarki i lody gotowe!

Możliwości jest mnóstwo, warto eksperymentować. Dobrej zabawy Mrugnięcie