22 Kwietnia- Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.

Kiedy myślimy o domu, rzadko kiedy przychodzi nam głowy hasło planeta. Tymczasem jakkolwiek dziwnie i banalnie by to nie zabrzmiało, wszyscy mieszkamy dokładnie tu, na planecie Ziemia.

Jeżeli mieszkasz w domku z ogródkiem, masz więcej możliwości, by celebrować święto. Ale dzieci, które mieszkają  w bloku również mogą się przyłączyć do naszej akcji w nieco inny sposób:

1. Zasadź drzewo

Jeśli masz możliwość ogarnij swój ogród lub balkon, zaplanuj go tak, by stał się domem dla zwierząt. Umil życie zapylaczom, bez których nasz świat czeka jedna wielka zagłada, zasadzając w rabacie lawendę, konwalie, szałwię, rozchodniki, aksamitki, czy krokusy.

2. Pozbierajmy śmieci.

Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub własny pokój, w którym zebrało się dużo śmieci.

3. Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!