Czytamy wiersze

dla niejadka i łasucha
coś dla ucha
i dla brzucha

Zabawny i... pyszny tom z wierszami i przepisami autorstwa Wandy Chotomskiej, czyli coś dla ucha i dla brzucha.

Jajka

Pewien ogrodnik z Lądka
jajka sadził na grządkach.
Dlaczego? Niewykluczone,
że lubił jajka sadzone
ów dziwny ogrodnik z Lądka.

Wanda Chotomska to jedna z najsłynniejszych polskich pisarek, która swoją twórczość poświęciła dzieciom. Jest autorką ponad dwustu książek. Wiersze dla dzieci są perłą jej twórczości. Do najbardziej znanych należą: "Tadek Niejadek", "Gdyby tygrysy jadły irysy", "Chłopak na opak", "Wiersze pod psem", "Siedem księżyców", "Tańce polskie", "Dlaczego cielę ogonem miele" czy też "Dla każdego coś śmiesznego". I choć autorka najbardziej znana jest z poezji, napisała też kilka świetnych powieści min. "Pięciopsiaczki", "Klucze do jelenia". Napisała również książki "Muzyka pana Chopina" i "Muzyka pana Szymanowskiego". Piosenki do słów Wandy Chotomskiej śpiewały dzieci w zespole pieśni i tańca „Gawęda”. Autorka była wielokrotnie nagradzana i odznaczana za swoją twórczośćJej imię noszą biblioteki, szkoły i przedszkola.