Dzień Dziecka...

Dzień Dziecka

Już w poniedziałek, 1 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka! To święto nie tylko maluchów, ale i także nas dorosłych, którzy w oczach swoich rodziców nadal są małymi dziećmi. Dzień Dziecka często po brzegi wypełniony jest przeróżnymi atrakcjami, prezentami i najszczerszymi życzeniami.

Dzień Dziecka co roku odchodzimy dokładnie 1 czerwca. W roku 2020 przypadnie w poniedziałek. Tradycyjnie w Dzień Dziecka rodzice obdarowują zasypują swoje pociechy mniejszymi bądź większymi prezentami lub organizują ciekawe atrakcje. 1 czerwca z tej okazji w wielu miastach w całej Polsce przygotowywane są także różnego rodzaju aktywności.

Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Życzę wszystkim dzieciom,

aby ich dzieciństwo

było jak najlepsze

i aby trwało jak najdłużej!

Bądź dzieckiem jak najdłużej

Jak dziecko baw się, śmiej

I kochaj tak jak dziecko

I serce dziecka zawsze miej!