"Zielone Warsztaty"- Jak i po co robić drenaż w doniczkach

Uprawa roślin  może przynieść sporo satysfakcji . Jednak aby nasze kwiaty zdobiły pomieszczenia, musimy o nie odpowiednio zadbać. Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji  roślin jest ich podlewanie – wcześniej jednak wykonujemy drenaż, który sprawi, że właściwe nawadnianie będzie jeszcze łatwiejsze!

Dzisiaj uczniowie z klasy 3b przesadzali rośliny , które są ozdobą naszej świetlicy. Już wiemy, że podlewanie roślin jest niezbędne do ich rozwoju, jednak nieprawidłowe nawadnianie może im zaszkodzić. Woda gromadząca się na dnie doniczki sprawia, że korzenie mają z nią bezustanny kontakt, skutkiem czego mogą gnić i obumierać. W tym celu na dnie pojemników wykonaliśmy otwory, przez które nadmiar wody może uchodzić. Mimo to dziurki mogą się zamulić i zasklepić przez mokrą ziemię, co sprawia, że są nieskuteczne. Aby uniknąć takich sytuacji, wykonaliśmy drenaż w każdej doniczce z naszymi roślinami .Do wykonania drenażu  wykorzystaliśmy kulki styropianowe wymieszane z ziemią – będą one  absorbowały wodę i uwalniały ją po wyschnięciu podłoża.