„Z czego powstają rzeźby?” - spotkanie z Panem Rzeźbiarzem

12 grudnia w naszej grupie  w ramach "Programu dwujęzyczny przedszkolak"  do naszego przedszkola na warsztaty przyjechał wyjątkowy gość   Pan Szczepan  Ignaczyński  –który z zawodu jest rzeźbiarzem ludowym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały na temat codziennej pracy rzeźbiarza  i jego wyposażenia, niezbędnego przy tworzeniu rzeźb. Przedszkolaki dowiedziały się, że rzeźby mogą być wykonane z drewna, z kamienia  czy z gliny. Wiele emocji wzbudził praktyczny pokaz zastosowania narzędzi m.in. dłuta rzeźbiarskiego  Po wyczerpującym, praktycznym wykładzie przedszkolaki na moment zamieniły się w rzeźbiarzy. Każde z nich otrzymało plastelinę , z której tworzyły własne szopki bożonarodzeniowe . Dzieci były bardzo pomysłowe, o czym świadczą ich prace. Panu Szeczepanowi  bardzo dziękujemy za przybycie i podzielenie się wiadomościami na temat swojej pracy, która niewątpliwe jest także wielką pasją  rzeźbiarza.