Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dnia 13 lutego 2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy przedszkolaki z grupy IV Tygryski udały się na wycieczkę do pizzerii Golińska na warsztaty kulinarne.

Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przygotowania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Po krótkim instruktażu przedszkolaki robiły własne, indywidualne pizze. Ugniatały ciasto, smarowały je sosem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku i uznania a na koniec posypywały je serem. Kiedy pizze trafiły do pieca, przyszedł czas na zabawę. Pani animatorka przygotowała dla naszych pociech wiele atrakcyjnych konkurencji przy muzyce, które dzieci wykonywały z bardzo wielkim zaangażowaniem. Uśmiechu na twarzach nie było końca. Po upieczeniu przyszedł czas na wspólny poczęstunek, apetyty dopisywały, dzieci degustowały przepyszne pizze. Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy do przedszkola w doskonałych humorach, a także bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Serdecznie dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Pizzerii Golińska za miłe przyjęcie i smaczne warsztaty.