"Mądre rady na odpady"- spotkanie z pracownikami Ekoland w Kraśniku.

W dniu 22 lutego 2024 r. w grupie "Tygrysków"odbyło się ekologiczne spotkanie pod hasłem „ Segregacja odpadów".  Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele fimy Ekoland z Kraśnika. Przedszkolaki  dowiedziały się jak należy segregować śmieci i jakie mogą być konsekwencje braku takich działań dla naszego środowiska. Oprócz wiedzy teoretycznej odbył się praktyczny pokaz segregacji odpadów. Tutaj dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i utrwaliły sobie zdobytą wcześniej wiedzę. . Spotkanie było bardzo interesujące i przebiegło w miłej atmosferze. Nasi milusińscy dowiedzieli się również, że w naszym mieście znajduje się miejsce o tajemniczej nazwie PSZOK. Jest to Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do którego można wywozić wszystkie śmieci problemowe.  Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od zaproszonych gości cukierka.
Po takiej dawce informacji z pewnością żaden z naszych podopiecznych już nie będzie miał problemu z segregacją śmieci.

Panu Marcinowi i Pani Karolinie składamy wielkie podziękowania!