"Czyste powietrze wokół nas", o szkodliwości dymu papierosowego - spotkanie z pedagogiem.

Dnia 22.02.2024 r. w ramach programu "Czyste powietrze wokół nas" odwiedziła nas pedagog szkolna pani Wanda Dymitrak. Na początku spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny. Dowiedziały się z niego jakie są żródła dymu i jakie są przyczyny wydobywania się różynych dymów, Celem spotkania było również zwiększenie wiedzy dzieci na temat skutków palenia papierosów. Pani pedagog opowiedziąła o szkodliwości palenia papierosów i ich wpływu na nasze zdrowie. Dzieci dowiedziały się, jakie substancje wykorzystywane są do produkcji papierosów i gdzie są miejsca, w których mogą być narażone na dym oraz jak unikać dymu papierosowego.