"Wiosenny tydzień" w grupie Tygrysków.

Ten tydzień był pełen wrażeń. Poniedziałek był „Dniem szalonej fryzury”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola fantazyjnie wyczesane: były koki, loki, kucyki, warkocze, kolorowe irokezy.  Zabawy i śmiechu nie było końca. Wszyscy uznali dzień za bardzo szalony i udany. Wtorek był dniem na opak -czyli wszystko na odwrót: ubrania były na lewą stronę i odwrotnie założone, buty prawy na lewej nóżce, a lewy na prawej. W środę obchodziliśmy "Dzień Żaby". Przyjście nowej pory roku – WIOSNY- jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom,  jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W przedszkolu dekoracje  zmieniły się z zimowych na wiosenne.  W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Oczywiście tego dnia na ubrankach przedszkolaków dominował wiosenny kolor – ZIELONY. W czwartek Tygryski przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary. Jest to symbol solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Celem Dnia Kolorowej Skarpetki jest kształtowanie umiejętności akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. W naszej placówce dzieci już od najmłodszych lat uczą się zwiększania świadomości na temat Zespołu Downa, likwidowania barier i uprzedzeń. Dzięki temu wiedzą, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu, że mogliśmy się włączyć do tak świetnej zabawy, dzięki której nasze przedszkolaki mogły przeżyć niezapomniane chwile. Czekamy już  z niecierpliwością na tak rewelacyjną inicjatywę już za rok!!!