Wycieczka do Przytuliska w Rachowie Starym

W dniu 12.04.2024 r.  grupa Tygrysków pojechały do Przytuliska dla Zwierząt w Rachowie Starym. Dzięki wszystkim przedszkolakom z całego Przedszkola udało nam się zebrać dużo karmy dla zwierząt. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji pod hasłem ”Paka dla zwierzaka". Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Przedszkolaki i rodzice bardzo licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych z przytuliska.
Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego miejsca, gdyż nie wszystkie wcześniej  były w w takim miejscu. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie i lęk. Kiedy przekazaliśmy wszystkie przywiezione przez nas dary mogliśmy pospacerować po terenie schroniska. Niektóre psy chciały się z nami bawić, (jedne podawały łapy, inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem). Przedszkolaki z ciekawością przyglądały się wszystkiemu wokół.  Pani Renata-właścicielka przytuliska opowiedziała, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z wszystkimi pupilami. Nasza wizyta dobiegła końca i trzeba wyło wracać do przedszkola. Pani Renata podziękowała nam za wsparcie i pomoc zwierzętom. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.