Warsztaty z motylami egzotycznymi .

18 kwietnia 2024 roku, nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Motylarni z Lublina. Przedszkolaki przeniosły się na chwilę w niezwykły świat żywych, egzotycznych motyli i poznały wiele ciekawostek na temat tych owadów.

Dzieci ze wszystkich grup, poznały fazy rozwoju motyla, zapoznały się ze zwyczajami życiowymi owadów, mogły je również nakarmić owocami. Prowadziły obserwację przyrodniczą z użyciem mikroskopu, gdzie oglądały i zachwycały się wielkością i kolorami motyli. Nie zabrakło, również świetnej zabawy z nagrodami. Na zakończenie, każdy samodzielnie ozdobił własny magnez w kształcie motyla i otrzymał mały upominek. Spotkanie z motylami było nie tylko wielką przyjemnością, ale wpłynęło również na rozwój zainteresowań przyrodniczych dzieci.