Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie, organizowane przez Parę Prezydencką, to ogólnopolska akcja społeczna, której głównym celem jest popularyzowanie znajomości literatury narodowej. Została zapoczątkowana w 2012 r. z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie.
W ramach tej inicjatywy  8 września 2012 r. czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W ubiegłym roku szkolnym czytaliśmy wspólnie "Katarynkę" Bolesława Prusa.
Na lekturę 9. edycji Narodowego Czytania  Prezydent Andrzej Duda wybrał utwór Juliusza Słowackiego "Balladyna".
04.09.2020 r. Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
We wspólnym czytaniu uczestniczyli: dyrektor szkoły – P.K. Krotkiewicz, wicedyrektor – P. A. Mazur – Boryca, nauczyciele- P. T. Jakubowska, P. T. Skorupa, P. W. Dymitrak i P. A. Włoda oraz uczniowie z kl. 7 ,,b”, 7 ,,c” i 8,,a”.